AB AUTOSERVIS, spol. s r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


Mitsubishi víťazom iF DESIGN AWARD 2024

Mitsubishi Motors získava ďalšie ocenenie a je víťazom tohtoročnej ceny iF DESIGN AWARD 2024, svetoznámej ceny za dizajn. A to hneď v dvoch kategóriách. V kategórii „1‑tonový pick-up“ a „kompaktné SUV“.

Kategóriu 1-tonového pick-upu vyhrala úplne nová L200

Na základe dizajnového konceptu „BEAST MODE“ je L200 navrhnutá tak, aby vyjadrovala tuhosť a svoju silu očakávanú od pick-upu. Predný dizajn má typické charakteristické črty pre pick-up – robustnú trojrozmernú mriežku chladiča a blatníky. Pevná karoséria pokračuje pozdĺž boku až dozadu, kde dominuje veľká nákladová plocha. Horizontálna prístrojová doska umožňuje vodičovi ľahko vidieť zmeny v držaní vozidla počas jazdy. Číselníky majú optimálnu úroveň citlivosti, aby bolo možné ich ovládať aj v pracovných rukaviciach. Volant je navrhnutý so zameraním na komfort a robustnosť držania.

Kategóriu kompaktného SUV ovládol model Xforce

Xforce je kompaktné SUV, ktoré poskytuje komfort a praktickosť vrátane priestrannej kabíny a všestranných úložných priestorov. Vďaka premyslenej koncepcii karosérie a skvelému pohonu je zaručená bezpečnosť na rôznych povrchoch a za všetkých podmienok. Na základe dizajnového konceptu Silky & Solid vyjadruje hornú časť karosérie vzdušnú hodvábnosť, zatiaľ čo spodná časť karosérie prijíma pevné a mohutné proporcie a vytvára tak štýlové, robustné a autentické SUV. Vnútri je dobre čitateľný prístrojový štít a ľahko ovládateľný stredový panel v tvare monolitu, ktorý vyjadruje funkčnosť a pokročilý pocit.

Ocenenie iF DESIGN AWARD je jedno z najstarších a najprestížnejších svetových ocenení za dizajn, ktoré organizuje iF International Forum Design GmbH so sídlom v nemeckom Hannoveri. Porota zložená zo 132 medzinárodných odborníkov hodnotila dizajn na základe piatich kritérií – idea, form, function, differentiation and impact.

Viac informácií nájdete v sekcii „Winners & iF Ranking“ na https://ifdesign.com/.