AB AUTOSERVIS, spol. s r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ECLIPSE CROSS NOVÝM DRŽITEĽOM OCENENIA „GOOD DESIGN AWARD 2018“

Ocenění Good Design

Tokio / Bratislava, 5.10.2018 - Kompaktné SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross získalo prestížne dizajnové ocenenie „Good Design Award 2018" v súťaži usporiadanej pod záštitou Japonského inštitútu na podporu dizajnu.

Výbor porotcov súťaže Good Design Award vyslovil vysoké uznanie dizajnu modelu Eclipse Cross, ktorý komentoval slovami: "Odvážny klinovitý profil je veľmi výrazný. Charakteristické krivky, ostro sa zarezávajúce do bokov, sú mimoriadne atraktívne. Vidíme tu taktiež jasné štylistické stvárnenie s dôrazom na každý detail, kedy na jednej strane návrhári umiestnili kľučky dverí v tejto krivke s cieľom zjednotiť vzhľad, ale na druhej strane horizontálne rozdelili zadné okno kvôli zachovaniu dobrého výhľadu. Zapôsobilo na nás, ako stvárnenie využíva rôzne profily hrán v prednej a zadnej časti strechy s cieľom vytvoriť siluetu pripomínajúcu kupé, kedy však kabíne zároveň poskytuje dostatok miesta a pohodlia, ako sa od vozidiel kategórie SUV očakáva. "

Eclipse Cross spája ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV s charakteristickým stvárnením a jazdnými schopnosťami Mitsubishi. Z ďalších výrazných vlastností menujme dizajn, ktorý vodiča pobáda vyraziť na cesty a vychutnať si nové dobrodružstvá; technológiu riadenia pohonu všetkých kolies, ktorá stojí za príjemnou a upokojujúcu istotou znásobujúcou pôžitok z jazdy; a funkciu konektivity inšpirujúcu k novým dobrodružstvám.

Eclipse Cross svojim poňatím exteriéru evokuje nový dizajn SUV v podobe kupé. Vysoký postoj nad vozovkou, dostatočná svetlá výška a priestranná kabína typická pre kategóriu vozidiel SUV ide ruka v ruke s krivkami, ktoré vozidlu prepožičiavajú klinový profil, zdôraznený líniou okien a nápadnou charakteristickou krivkou, ostro skloneným zadným oknom, zadnou časťou s krátkym previsom a vertikálnou výklopnou zadnou časťou, resp. svalnatými blatníkmi s nápadne vytiahnutými lemami.

Poznámka 1: Súťaž Good Design Award od svojho založenia v roku 1957 je v Japonsku jediným komplexným hodnotením a prejavom uznania za dizajn s využitím systému „G Mark" (Good Design Product Selection System - systém voľby produktov Good Design). Uvedené hnutie po dobu 60 rokov svojej existencie usiluje o rozvoj priemyslu a zvyšovanie kvality života v Japonsku prostredníctvom dizajnu; doteraz odovzdalo viac ako 45 tisíc ocenení G Mark. Hodnotenie sa postupom času vyvinulo v globálne zápolenie návrhárov za účasti množstva rôznych spoločností a organizácií z celého sveta, zúčastňujúcich sa aktivít uvedeného hnutia; príslušný symbol, „G Mark" je široko uznávanou značkou produktov pýšiacich sa špičkovým dizajnom.

O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation (MMC), sídliaca v japonskom Tokiu, je globálny výrobca automobilov s konkurenčnou výhodou v segmente vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a plug-in hybridných elektromobilov. V roku 2009 uviedla MMC prvý sériovo vyrábaný elektromobil i-MiEV, po ktorom v roku 2013 nasledoval plug-in hybridný model OUTLANDER PHEV - najpredávanejší plug-in hybrid v Japonsku a Európe. Mitsubishi Motors zamestnáva 30 tisíc pracovníkov a pôsobí celosvetovo; výrobné závody MMC sa nachádzajú v Japonsku, Thajsku, Číne, Indonézii, na Filipínach a v Rusku. Zásadnú úlohu v raste MMC zohrávajú napr. modely PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 a OUTLANDER. Celosvetové predaje tejto automobilky vo fiškálnom roku 2017 dosiahli 1 101 000 vozidiel; čisté tržby MMC za fiškálny rok 2017 predstavovali 2,19 bilióna jenov. MMC je kótovaná na tokijskej burze cenných papierov.

Ocenění Good Design